Kliknij, by przejść do serwisu
Profil: Zaloguj się / Zarejestruj się

Odpowiedz na ten tematRozpocznij nowy temat
Aśka*
post 27 mar 2009 - 16:02
Post #1

Ciekawa jestem ile osób tak naprawdę jest za budowa atomowego źródła energii. Sondaże gazet nie sa moim zdaniem obiektywne, bo taki sondaż można zapowiedzieć, sztucznie wywołac dyskusję i spowodować, że wypowiedzą się tylko zainteresowani. Zastanawiam się jak wielu ludzi nie wie czy chce czy nie chce elektrowni.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
MATeusz*
post 28 mar 2009 - 12:19
Post #2

Ja czekam, aż ktoś mnie przekona do energii atomowej rzeczowymi argumentami. Nie jestem przeciwny, jestem niezdecydowany. Zwolennicy często mówią, że cały świat ma EJ, a Polska jest zaściankiem i nie mamy. Wcale mi nie jest źle w tym zaścianku, nie muszę mieć takiej elektrowni. To, że wszyscy mają nie jest dla przekonujące. Inflację też wszyscy maja i co, mamy jej chcieć? Konkretnym argumentem jest dla mnie zmniejszenie zanieczyszczeń powietrza. To jest konkret! Ale pojawia się niebezpieczeństwo innego rodzaju odpadów, więc czekam, aż ktoś mi wytłumaczy i przekona, że odpady radioaktywne nie są niebezpieczne (w co wątpię), albo, że ludzie potrafią sobie z nimi radzić i minimalizować zagrożenie (a to uważam za możliwe).
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
inny gość*
post 31 mar 2009 - 21:03
Post #3

CYTAT(MATeusz @ 28 mar 2009 - 12:19) *
Ja czekam, aż ktoś mnie przekona do energii atomowej rzeczowymi argumentami. Nie jestem przeciwny, jestem niezdecydowany. Zwolennicy często mówią, że cały świat ma EJ, a Polska jest zaściankiem i nie mamy. Wcale mi nie jest źle w tym zaścianku, nie muszę mieć takiej elektrowni. To, że wszyscy mają nie jest dla przekonujące. Inflację też wszyscy maja i co, mamy jej chcieć? Konkretnym argumentem jest dla mnie zmniejszenie zanieczyszczeń powietrza. To jest konkret! Ale pojawia się niebezpieczeństwo innego rodzaju odpadów, więc czekam, aż ktoś mi wytłumaczy i przekona, że odpady radioaktywne nie są niebezpieczne (w co wątpię), albo, że ludzie potrafią sobie z nimi radzić i minimalizować zagrożenie (a to uważam za możliwe).

polecam http://fiza.pl/viewtopic.php?f=52&t=154 masz tu fajny zbiór artykułów warty przeczytania
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post

Szybka odpowiedźOdpowiedz na ten tematRozpocznij nowy temat
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

REKLAMA
RSS Wersja bez grafiki Aktualny czas: 21 sie 2017 -02:51
Forum o energii atomowej. Elektrownia atomowa w Polsce - informacje, opinie, dyskusje. Argumenty za energją jądrową oraz argumenty przeciw takiej energii. Atom!
Lokalizacja EJ: Klempicz, Żarnowiec.